• В Росії шукають винних у вибуху ракети «Протон-М»

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 2 липня 2013 року

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв доручив віце-прем'єру Дмитру Рогозіну сформувати урядову комісію для встановлення причин аварії ракети «Протон-М» під час старту на Байконурі, а також зажадав представити список винних у події, в тому числі керівний склад «Роскосмосу», повідомляє ИТАР-ТАСС.

За фактом аварії ракети Слідчий комітет РФ вже почав дослідчу перевірку.

Ракета «Протон-М» з трьома космічними апаратами «Глонасс-М» стартувала сьогодні з космодрому Байконур о 6:38 за московським часом. На 17-й секунді вона різко відхилилася від траєкторії польоту і розпалася в повітрі. Частини від установки впали недалеко від місця старту і вибухнули.

У результаті згоряння гептилу в повітрі утворилася димова хмара. Жертв і руйнувань, як повідомляється, немає, розрахунок запуску і стартовий комплекс також у нормі.

За словами глави МНС Казахстану Володимира Божка, оцінити наслідки впливу на прилеглі до космодрому території поки складно, але вони не виключають можливість евакуації міста Байконура, пишуть «Вести».

За даними ж Роскосмосу, аварія сталася через аварійне відключення двигунів, яке було не пов'язане з несправністю розгінного блоку ДМ-03. На борту «Протона», що впав, перебувало близько 600 тонн пального, тому на полігоні розгорнули три пости хімзахисту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...