ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іномарки в Україні подорожчають ще більше

Велика Епоха
З 1 вересня іномарки в Україні можуть стати ще дорожчими. Минулого тижня Верховна Рада ухвалила два законопроекти, що передбачають у разі їх підписання Президентом введення утилізаційного збору на всі види автотранспорту.

Ціни на іномарки зростуть. Фото: icar.com.ua
Ціни на іномарки зростуть. Фото: icar.com.ua
Як передає Комерсант-Україна, для легкових автомобілів цей утилізаційний базовий збір становитиме 5,5 тис. грн, а для автобусів, вантажних машин та спецтехніки ― 11 тис. грн.

Остаточний же розмір буде розраховуватися за допомогою коефіцієнтів. Для нових легкових авто сума податку буде змінюватись в межах 4,73—30,2 тис. грн (залежно від об'єму двигуна), для старих машин ― 9,46—60,5 тис. грн. Для інших видів нового транспорту плата становитиме 8,8—14,74 тис. грн, для раніше використаного ― 17,6—29,4 тис. грн (залежно від ваги).

Мито будуть стягувати з імпортерів під час розмитнення і з виробників під час продажу.

Під утилізаційний податок підпадуть і українські виробники, які мають повний цикл виробництва, включаючи самостійну утилізацію. Таким критеріям відповідають автозаводи КрАСЗ, Запорізький, «Єврокар» та «Богдан».

Однак утилізаційний збір є лише частиною національної програми розвитку вітчизняної економіки на 2013—2014 роки. Інше завдання ―
створення центрів (потужностей) з утилізації та умов для оновлення українського автопарку.

На думку експертів, підписання законів №0936 «Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» та №0975 «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» вдарять не тільки по імпортерах, дилерах, складальному виробництву, а й вступлять в протиріччя з нормами СОТ.

Передбачається, що закони №0936 та №0975 наберуть чинності з 1 вересня 2013 року, а ще через три місяці ― нормативно-правові акти.