ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент Єгипту та його оточення заарештовані

Велика Епоха
Єгипетські сили безпеки вчора заарештували президента країни Мохамеда Мурсі і лідерів правлячої партії «Мусульманське братство свободи і справедливості».

Єгиптяни на акції протесту проти політики Мухамеда Мурсі, 3 липня, Каїр. Фото: Ed Giles / Getty Images
Єгиптяни на акції протесту проти політики Мухамеда Мурсі, 3 липня, Каїр. Фото: Ed Giles / Getty Images
Президентська охорона також заарештувала колишнього спікера парламенту Саада Ель-Кататні, одного із заступників лідера партії Братства Рашада аль-Баюмі, співробітників президентської адміністрації, керівництво каналу «Єгипет-25», телеканалу Al Jazeera та інших ісламістських телеканалів.

У цілому ордери на арешт підготували для 300 членів Братства за «підбурювання до насильства і порушення громадської безпеки і миру». Тепер військові ведуть операцію по їх пошуку та затриманню, повідомляє єгипетська газета Al-Ahram.

Зараз поваленого президента та інших заарештованих мусульманських лідерів тримають на військовому об'єкті армії Єгипту в Каїрі.

Про зміщення Мурсі зі своєї посади і призупинення дії Конституції армія Єгипту оголосила напередодні. Її дії схвалила опозиція, мільйони єгиптян і релігійні діячі країни. Тепер в Єгипті за планом військових сформують тимчасовий уряд, комісію з підготовки проведення дострокових президентських виборів і перегляд пакету правових норм конституції.

Зараз на площі Тахрір у Каїрі зібралися сотні тисяч людей, які святкують «перезапуск революції 2011 року», як назвав ситуацію, що склалася, лідер ліберального крила Мохаммед ель-Барадеї. У натовпі вистрілюють феєрверки і скандують: «Народ і армія ― одна рука».

Сполучені Штати та інші світові держави не засудили повалення Мурсі в результаті військового перевороту. У свою чергу, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав Єгипет до швидкого повернення до цивільного правління, стриманості і поваги цивільних прав, повідомляє Reuters.

Нагадаємо, останні години правління Мурсі почали цокати, коли в неділю, 30 червня, на вулиці вийшли мільйони єгиптян, вимагаючи відставки президента. Вони звинуватили його партію «Братство мусульман» в силовому придушенні протестів, узурпації влади і нездатності оживити економіку.