• З Wi-Fi скоро можна буде дивитись крізь стіни

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 12 серпня 2013 року
За допомогою бездротового сигналу Wi-Fi можна буде не тільки користуватися Інтернетом, але й легко визначати всі переміщення людини, навіть якщо вона перебуває за стіною.

Таким чином, бездротовий сигнал виявився й ідеальним пристосуванням для стеження. І його з успіхом використовували у своїх розробках дослідники комп'ютерних наук Массачусетського технологічного інституту та лабораторії штучного інтелекту, повідомляє MIT news.

Свою нову розробку вони назвали Wi-Vi. Ця система працює за принципом радара і сонара, посилаючи радіохвилі Wi-Fi і приймаючи відбитий сигнал. Але на відміну від радіолокаційних і гідроакустичних хвиль, вона передає малопотужний Wi-Fi сигнал, отримуючи при цьому відображення від людей, що рухаються.

Wi-Vi виявляє людей за допомогою двох антен і приймача, навіть якщо вони перебувають в закритих приміщеннях або за стіною.

Вчені довгий час намагалися створити пристрій, здатний бачити людей крізь стіни. Однак попередні зусилля з розробки такої системи були ускладнені використанням дорогих і громіздких військових радарів.

Тепер система, розроблена професором Массачусетського технологічного інституту електротехніки та комп'ютерних наук Діною Катабі та її аспірантом Фадели Адібе, допоможе всім охочим бачити людей в різних кімнатах, використовуючи недорогі Wi-Fi технології.

«Ми хотіли створити малопотужний, портативний і досить простий пристрій для будь-якого використання, щоб дати людям можливість бачити крізь стіни і закриті двері», ― цитує видання коментар Катабі.

Система Wi-Vi буде представлена Асоціацією з обчислювальної техніки США SIGCOMM (Спеціальна група з проблем передачі даних) на конференції в Гонконгу у серпні.

За їх словами, Wi-Vi стане хорошим помічником для пошуково-рятувальних команд у виявленні людей, що вижили, які потрапили в пастку і опинилися в руїнах після землетрусів. А співробітники поліції зможуть без праці визначати кількість і переміщення злочинців в будівлі, що сховалися в засідці.
Підписатися:

Коментарі