ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Третина українців готова протестувати — опитування

Велика Епоха
Близько 80% громадян України висловили готовність протестувати проти корупції, а кожен третій ― готовий вийти на вуличні протести.

Такі дані показало щорічне соціологічне дослідження «Барометр світової корупції», проведене неурядовою міжнародною організацією Transparency International, що спеціалізується на боротьбі з корупцією та дослідженні рівнів корупції по всьому світу, і швейцарською асоціацією Gallup International Association.

Згідно з підсумками опитування, проти корупції готові протестувати 68% жителів України, з них 36% згодні мітингувати на вулицях, повідомляє сайт Transparency International Україна.

Так, 43% опитаних вважають, що рівень корупції в Україні за останні два роки значно виріс, 74% ― переконані, що корумпований державний сектор, 80% ― вважають боротьбу уряду з корупцією нерезультативною. І тільки 4% опитаних вважають, що антикорупційна боротьба на рівні держави здобула хоч якогось результату.

При цьому найбільш корумпованою сферою українці визнали судову систему (66%), правоохоронні органи (64%), держслужбовців (56%), сферу охорони здоров'я (54%), парламент (53%), партії (45%), освітню систему (43 %), бізнес (36%), військову сферу (28%), ЗМІ (22%), релігійні (21%) та громадські організації (20%).

«Нинішнє опитування показало, що народні настрої погіршуються, бо 80% вважають, що країною керують кілька осіб в угоду своїх власних інтересів. Дуже серйозним тривожним сигналом є готовність кожного третього вийти на вулицю захищати свої права. Цифри також свідчать про те, що жовта картка, яку українці вже багато років показують владі, ризикує перетворитися на червону», ― прокоментував результати дослідження виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.