• Польща не зможе ввести євро до 2020 року - прем'єр

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 8 липня 2013 року

Польща перейде на євро не раніше початку 2020 року ― такий прогноз озвучив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, повідомляє Gazeta Wyborcza.

На його думку, щоб вводити в країні європейську валюту, необхідно прийняти зміну до діючої конституції. Однак уряд поки не має достатньої підтримки в парламенті.

«Ми не ввійдемо в зону євро, поки не внесемо поправку до конституції. Сьогодні, як мені здається, для цього у нас немає більшості (прим. ред.: необхідно 2/3 голосів сейму), і не буде його і в наступному парламенті», ― цитує видання коментар прем'єра.

Шанс для схвалення змін до конституції представиться, як сказав Туск, тільки в 2015 році, після чергових виборів до сейму. А сам процес переходу на євро займе не менше шести років. Таким чином, за найоптимістичнішими прогнозами Польща зможе перейти на нову валюту не раніше 2020 року.

Як відзначає видання, в конституції Польщі вказується, що видавати національну валюту може тільки національний банк країни. А при введенні європейської валюти ця роль має бути передана ЄЦБ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...