• Україна має готуватися до глобального потепління — екологи

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Неділя, 14 липня 2013 року
Перед реаліями глобального потепління українська влада вже сьогодні мусить приймати рішучі кроки щодо економії та збереження природних ресурсів, енергії та прісної води. Про це вчора на прес-конференції розповіли екологи Марія Сторчило та Георгій Веремійчик.
«Головні зобов’язання по боротьбі з глобальним потеплінням має брати на себе влада», — зазначила Марія Сторчило, координатор кліматичних програм національного екологічного центру України. За її словами, це має бути політика, спрямована на енергозбереження та підвищення енергоефективності.
Серед проблем України, які стосуються зміни клімату, Марія Сторчило виділила те, що за це питання в нашій державі відповідають різні міністерства, які мають свої стратегії, часом неузгоджені й суперечливі.
Георгій Веремійчик, заступник директора департаменту екології Інституту проблем екології та енергозбереження, вбачає доцільними кроки держави у збереженні прісної води, особливо підземних вод, які забруднюються при видобутку сланцевого газу (який, як відомо, ведеться в Україні — авт.).
Ще одним суттєвим кроком для звичайних людей Веремійчик убачає в дотриманні поміркованих потреб, наводячи приклад недоцільності і шкідливого впливу на екологію використання «ненормальних» автомобілів, наслідком роботи яких є викидання в повітря великої кількості вихлопних газів.
Наразі кліматологи сперечаються з приводу того, чи те, що відбувається на планеті, передує глобальному потеплінню чи глобальному похолоданню. Марія Сторчило говорить, що екологи можуть із впевненістю говорити лише про факти. А фактом, за її словами, є те, що середньорічна температура Землі підвищилась на 1˚С, збільшилась кількість днів із температурою вищою від 35˚С, а також збільшилась кількість опадів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...