ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Землі закінчується дешевий компонент сенсорних дисплеїв

Велика Епоха
Природні запаси металу індію ― ключового компонента сучасних сенсорних дисплеїв, незабаром можуть закінчитися. У зв'язку з цим виробникам плазмових телевізорів, сенсорних телефонів, смартфонів, планшетів та інших пристроїв з прозорими екранами, потрібно освоїти їхнє виготовлення з інших матеріалів.

Фото: Sean Gallup/Getty Images
Фото: Sean Gallup/Getty Images
Цю проблему обговорювали у Сан-Франциско 9-11 липня на промисловій конференції Semicon West 2013.

Освоїти новий матеріал ― графен ― в промислових масштабах виробники повинні вже в найближчі роки, пише GigaOM.

У даний час сенсорні екрани покривають плівкою з оксиду індію та олова. Ці матеріали використовують тому, що вони мають високу провідність і прозорість.

Графен же у мільйон разів тонший за папір. Він настільки тонкий, що вважається двовимірним. Цей матеріал може замінити оксид індію та олова у виробництві електроніки та обчислювальної техніки.

Графен також може істотно підвищити швидкість інтернету, продовжити життя комп'ютерів і служити в якості сенсорного покриття. Він міцніший, ніж алмаз, і проводить електрику і тепло краще, ніж будь-який інший матеріал, що колись був виявлений. Як відзначають вчені, у майбутньому він, ймовірно, зіграє важливу роль у технології виготовлення багатьох товарів.

Вуглець є неймовірно універсальним елементом. Залежно від того, як розташовані атоми, він буде твердим діамантом або м'яким графітом. Плоска стільникова структура графена наділяє його багатьма незвичайними характеристиками, зокрема, міцністю.

Крім міцності, графен гнучкий та прозорий. Зв'язки між атомами вуглецю графена можуть бути скручені, розтягнуті і вигнуті до певної міри без порушення. До того ж графен поглинає 2,3% видимого світла, що робить його прозорим і чутливим.

Однак графен має один великий недолік: при перемиканні вимикача в стан «вимк» він не може відключити струм, і електрика буде надходити постійно. Це означає, що графен сам по собі не може служити транзистором.

У даний час, щоб подолати це обмеження, дослідники вивчають можливість «налаштування» графена. Вони хочуть поєднати його з іншими матеріалами.

Іншим недоліком двовимірної алотропної модифікації вуглецю на даний момент залишається його висока вартість в порівнянні з індієм і оловом. І в майбутньому, як вважають дослідники, вона ніколи не стане настільки дешевою, щоб позначитись на виробництві.