ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Шість українських банків втратили позиції в міжнародному рейтингу

Велика Епоха
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило прогноз для шести українських банків зі «стабільного» на «негативний».

Фото: Keerati/freedigitalphotos.net
Фото: Keerati/freedigitalphotos.net
Довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній валюті на рівні «B» Fitch Ratings підтвердило для наступних українських банків: «Укрсоцбанк», «УкрСиббанк», «ПроКредит Банк» (Україна), «ВТБ Банк» (Україна), «ПРАВЕКС-БАНК» та «Креді Агріколь Банк».

РДЕ цих шести фінансово-кредитних установ обумовлені ймовірністю надання їм підтримки від їхніх мажоритарних акціонерів.

Так, 85% акцій «УкрСиббанку» належать BNP Paribas (знаходиться на рівні «A +» зі «стабільним» прогнозом). 98,4% частки «Укрсоцбанку» знаходиться у власності UniCredit SpA («BBB +» з «негативним» прогнозом). Більше 99% українського «ВТБ Банку» належать російському «ВТБ» («BBB» з прогнозом «негативний»).

«ПроКредит Банк» знаходиться під контролем німецької групи ProCredit Holding AG («BBB-» з прогнозом «стабільний»), «ПРАВЕКС-БАНК» належить італійській Intesa Sanpaolo SpA («BBB +» з прогнозом «негативний») і «Креді Агріколь Банк» контролюється Credit Agricole SA («A +» з прогнозом «негативний»).

У прес-релізі Fitch Ratings зазначається, що країнову стелю України («B») стримує довгострокові РДЕ вищеназваних банків в іноземній валюті.

Зниження рейтингу стійкості «УкрСиббанку» з рівня «ccc» до «cc» відображає подальше ослаблення його фінансових показників і слабку капіталізацію.

Рейтинги стійкості «ПРАВЕКС-БАНКу», «ВТБ Банку» (Україна) і «Укрсоцбанку» на рівні «ccc» вказують на знецінення кредитів у великих обсягах і повільне вирішення ситуації з проблемними кредитами. Ці три банки мають або високі рівні проблемних кредитів або значну кількість пролонгованих кредитів.

Більш високі рейтинги стійкості у «ПроКредит Банку» (Україна) («b-») і «Креді Агріколь Банку» («b») у порівнянні з порівнянними банками відображають більш низький рівень («помірний») проблемних кредитів і «прийнятну капіталізацію».