ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Агент ЦРУ Сноуден висунутий на Нобелівську премію миру

Велика Епоха
Колишнього агента ЦРУ Едварда Сноудена, що втік з США, рекомендували на отримання Нобелівської премії миру.

Едвард Сноуден. Фото: Laura Poitras / Praxis Films
Едвард Сноуден. Фото: Laura Poitras / Praxis Films
Відповідне клопотання до Норвезького нобелівського комітету направив член Королівської академії наук Швеції Умео Стефан Сваллфорс, повідомляє Daily Mail.

У листі, опублікованому в шведській газеті Västerbottens-Kuriren, відзначаються «героїчні зусилля і сміливість американського інформатора, вжиті ним на шкоду свого становища». Відмічається, що такі зусилля проливають світло на експансію кібер-шпигунства, яке здійснює Агентство національної безпеки США.

«Хоробрість Сноудена допомогла зробити світ трохи кращим і безпечнішим», ― підкреслює Сваллфорс у своєму посланні.

Професор також порівняв вчинок Сноудена із судовим рішенням, прийнятим на Нюрнберзькому процесі в 1945 році, де нацисти на свій захист висували вагоме виправдання «я просто виконував накази», здійснюючи криваві злочини проти людства.

Оскільки кандидатури лауреатів на отримання Нобелівської премії миру в 2013 році повинні бути відправлені не пізніше 1 лютого цього року, пропозиція Сваллфорса може бути включена тільки на 2014 рік. І якщо Сноудена удостоять цієї нагороди, то він стане наймолодшим лауреатом Нобелівської премії миру за всю історію почесної нагороди.

Нагадаємо, колишній технічний фахівець ЦРУ Едвард Сноуден оприлюднив секретну інформацію, що є державною таємницею США. Вона стосується того, як американські спецслужби ФБР, ЦРУ і АНБ стежать за користувачами сайтів найбільших інтернет-компаній і соцмереж по всьому світі.

З 23 червня Сноуден знаходиться в транзитній зоні Шереметьєво в Москві. Його американський паспорт було анульовано.