• Видалення органів у живих людей: світ б’є тривогу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 18 жовтня 2012 року

Чиста совість є постійне свято

Сенека

Останнім часом на Заході все більше говорять про незаконну пересадку органів, яку здійснює Китайська Народна Республіка. І на те є як мінімум дві причини: очевидних доказів того, що у в'язнів совісті видаляли органи для продажу, стало більше, та й говорити стало легше — менше перешкоджає уряд КНР.

Якщо раніше тема вилучення органів у живих людей, політичних в'язнів і в'язнів совісті зазнавала жорсткої цензури в Китаї, то тепер повідомлення на цю тему не видаляються з популярного місцевого сервісу мікроблогів Weibo. Якщо згадати про конфлікт, який виник між владою КНР і компанією Google 2 роки тому, стає очевидно, що цензурі інтернету китайська влада надає величезне значення. Тоді зняття заборони з болючої теми про вилучення органів не схоже на випадковість — скоріше це частина нової «політики партії», або політики її найбільш впливових членів.

Очевидно, що колишній лідер Цзян Цземінь і його наближені втратили вплив у компартії. Бо Сілая, колишнього очільника адміністрації мегаполісу Чунцін, виключили з партії і судять за кримінальні злочини і дисциплінарні порушення. Його дружину, мільярдерку Гу Кайлай, 20 серпня цього року засудили в КНР за вбивство британського бізнесмена Ніла Хейвуда до смертної кари. Однак виконання вироку відстрочили на 2 роки.

Суд над Гу і гоніння Бо відбулися після того, як колишній начальник поліції Чунцін і заступник Бо Сілая Ван Ліцзюнь передав компромат на впливову пару в американське посольство. Крім корупції, страти впливового супротивника і спроби політичного перевороту, Бо Сілай і його дружина з великою часткою ймовірності були пов'язані з торгівлею органами й тілами. Убитий дружиною Бо бізнесмен Ніл Хейвуд поставляв тіла для однієї з анатомічних виставок, а отримував законсервований матеріал від Гу і Бо.

Тепер перевага явно не на стороні фракції Цзян Цземіня, і впливові політики в Китаї намагаються від неї дистанціюватися і навіть говорять про злочини Цзяна і його наближених. Багато хто бачить, що переломний момент в історії партії вже стався, і суди над колишнім генсеком і його соратниками можуть початися вже дуже скоро.

Міжнародне співтовариство тепер також може розкрити дані про масштаби видалення органів у КНР, якими володіє. З боку китайської влади тиск вже набагато менше, та й отримані американським посольством від Ван Ліцзюня докази, очевидно, не дають приводу для сумнівів. Саме після передання цих відомостей Держдепартамент США у звіті про ситуацію з правами людини вперше написав про випадки насильницького вилучення органів у послідовників Фалуньгун у Китаї.

12 вересня в Конгресі США представили факти того, що правляча в Китаї компартія санкціонує вилучення органів у живих людей, в'язнів сумління і політичних репресованих — послідовників Фалуньгун, тибетців, уйгурів і прихожан домашніх християнських церков. А 4 жовтня держсекретар США Хіларі Клінтон отримала лист з підписом 106 конгресменів з вимогою оприлюднити дані, якими володіє уряд США, стосовно насильницького вилучення органів у в'язнів совісті — послідовників Фалуньгун — у КНР.

Питання «чорної трансплантації» обговорюють не тільки в США — 17 вересня про випадки видалення органів у КНР говорили на 21-й сесії ООН з прав людини. Швейцарський дослідник в питаннях етики у сфері пересадки органів Арне Шварц сказав, що за його підрахунками, від насильницького вилучення органів померло 65 000 ув'язнених послідовників Фалуньгун. Операції з вилучення органів проводяться на живих людях і призводять до болісної смерті пацієнта.

Про незаконну трансплантацію заговорили й інші фахівці — організація Лікарі проти насильницького вилучення органів (Doctors Against Forced Organ Harvesting) збирає підписи під петицією до Верховного комісара ООН з вимогою організувати групу фахівців, яка б розслідувала факти незаконного видалення органів у КНР. Особливу увагу лікарі просять приділити групі, яка найбільше потрапляє під удар і не може захистити себе правовими методами — в'язням совісті в КНР.

Очевидно, що світова спільнота за першої можливості позбутися «кровопивці» у своєму колі використає цей шанс — навряд чи комусь захочеться вести справи з такими людьми. Також, можливо, що з розкриттям інформації про злочини Цзян Цземіня, розкриється страшна сторона життя в «процвітаючій» країні, з політичними репресіями, в'язнями сумління, рабською працею і насильницьким вилученням органів, про що послідовники Фалуньгун стали бити тривогу ще 6 років тому.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...