• В Україні назвали головних корупціонерів

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 17 червня 2013 року

В Україні оприлюднили рейтинг головних корупціонерів — серед «найкращих» у своїй справі виявились кілька міністрів, народні депутати, голова міської держадміністрації та настоятель однієї з церков.

Найбільш відомими корупціонерами назвали:

  • Міністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову — зокрема через корупційні прояви при закупівлях Міністерства охорони здоров’я за державний кошт;
  • екс-міністра палива та енергетики Юрія Бойка — через «Вишку Бойка», змову під час тендеру на морські бурові установки;
  • міністра юстиції Олександра Лавриновича — за неякісну підготовку та «фактичний зрив» запровадження антикорупційної програми вартістю 820 млн гривень;
  • настоятеля Києво-Печерської Лаври Отця Павла (в миру Петро Лєбедь) — через «багаторазові публічні нехтування постулатами терпимості та скромності»;
  • народних депутатів Табалових — як «перших політичних корупціонерів нового скликання» та Григорія Немирю — за неправомірну діяльність на посаді Голови Парламентського комітету з питань євроінтеграції;
  • голову КМДА Олександра Попова — за скандал з «італійськими каштанами», переплатах при придбанні солі для доріг, а також перше місце у рейтингу «Я дала хабар за свою дитину».

«Друзі, треба брати якось себе в руки, лягати в клініку антикорупційну, якось долати цю проблему і в собі всередині і взагалі», — звертається до хабарників через журналістів Кирило Животовський, голова НГО «Європейський вибір».

Антикорупційне дослідження проводили НГО «Європейський вибір» та ГО «Антикорупційна рада України». Саме дослідження, як стверджують представники цих організацій, нічого нового не відкриває, а спирається на наявний в мережі Інтернет матеріал про корупційну діяльність відомих високопосадовців — про кого писали найбільше, той і отримав високі позиції в рейтингу. Розмір хабарів та «відкатів» не враховувався.

На «вершині» рейтингу найбільш обговорюваних корупціонерів виявився Олександр Попов, друге і третє місце зайняли Юрій Бойко та Олександр Лавринович. Громадські активісти, які проводять чемпіонат по корупції, кажуть, що головне — щоб люди самі не давали хабарі, а також щоб корупціонери відчували, що за ними слідкують і що їхні зловживання не залишаться без уваги.

“  Друзі, треба брати якось себе в руки, лягати в клініку антикорупційну, якось долати цю проблему і в собі всередині і взагалі  ”

Кирило Животовський, голова НГО «Європейський вибір»

Проте на тому, що відстежили кількість публікацій про корупційну діяльність окремих чиновників, організатори «Чемпіонату з корупції» спинятись не планують. Наступним етапом їхньої діяльності будуть регіональні кампанії, в рамках яких будуть стежити за роботою обласних губернаторів та голів міст.

Будуть стежити, зокрема, за відповідністю способу життя чиновника тому, який рівень доходів він задекларував. На цьому етапі поскаржитись на чиновників зможе кожен охочий, свідок злодіяння, на спеціально створеному інтернет-порталі.

А на третьому етапі антикорупційної програми планують оприлюднити список порушників, які значаться в Єдиному державному реєстрі корупціонерів, який веде Міністерство юстиції. Такий реєстр раніше був закритий для громадськості, а після прийняття Верховною Радою антикорупційного закону, такий Єдиний державний реєстр має стати відкритим.

Закінчиться програма проведенням акції «Хук по корупції», коли громадськість зможе обрати 12 найбільших корупціонерів. Найбільший корупціонер отримає нагороду від організаторів чемпіонату — «Золотий відкатиш». Вона буде виглядати як піраміда, побудована із золотих кульок.

Наразі організатори чемпіонату з корупції закликають всіх небайдужих повідомляти про факти зловживання на сайті чемпіонату, а також звертатись до Генпрокуратури, СБУ, МВС та телефонувати за телефоном гарячої лінії уряду.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...