ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Власники мобільних кав’ярень скаржаться, що їхні автомобілі конфіскують вночі

Велика Епоха
Власники мобільних кав’ярень скаржаться, що їхні машини вночі відвозять на евакуаторах на штрафмайданчики або просто до сусідніх дворів. Підприємці кажуть, що це робить ДАІ і часто ― без складання жодних документів, і просять МВС і генпрокуратуру розібратись в ситуації, що склалась.

Фото: Sura Nualpradid/freedigitalphotos.net
Фото: Sura Nualpradid/freedigitalphotos.net
«Підприємці, які входять до асоціації мобільних кав‘ярень, у них в техпаспорті написано, що автомобіль переобладнано під мобільну кав’ярню, тобто забрати її за те, що вона незаконно переобладнана і відвезти її на штрафмайданчик, неможливо. Тобто максимум, що можна ― це приїхати о 3 годині ночі, забрати машину на евакуатор, відвезти десь у двір, сказати: «а хто її туди поставив? Ми не знаємо. Давайте пишіть заяву, ми будемо реагувати»», ― пояснює Олексій Бусаєв, журналіст з ІА Антирейдер.

«Якщо говорити про вивезення, аргументів ніяких не було. Вивозили, приїжджали власники, на все це дивилися, і їх фізично не допускали до автомобілів. Власникам просто нічого не пояснювали», ― скаржиться Віталій Бяльский, керівник асоціації мобільних кав’ярень.

Підприємець припускає, що працівники ДАІ створюють проблеми тому, що хочуть хабарів. Але працювати за хабарі чимало підприємців не хоче, тому вони і утворили асоціацію власників мобільних кав’ярень, говорить Віталій Бяльский.
Проблеми виникають тому, що в законі норми для роботи мобільних кав’ярень не прописані – відповідно і спеціальних погоджень не потрібно, говорять підприємці. За їхніми словами, переобладнали вони машини законно, паркуватись на тротуарі теж можна ― сьогодні законно.

Щоб вирішити проблемні питання та узгодити свою роботу із владою, в асоціації власників мобільних кав’ярень запропонували, що кавові машини та їхні власники проходили атестацію. З відповідними пропозиціями вони звернулись до КМДА, але відповіді поки що не отримали.

Правоохоронці ж сприймають мобільні кав’ярні як стихійну торгівлю, і, затримуючи продавців кави, в протоколах пишуть, що торгівля проводилась «з рук, з автомобіля».
З проханням вирішити протиріччя сьогодні підприємці звернулись до голови генпрокуратури Віктора Пшонки та голови МВС Віталія Захарченка.