ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Навального звільнили в залі суду

Велика Епоха

Рішенням Кіровського обласного суду російського опозиціонера Олексія Навального звільнили під підписку про невиїзд, передає НТВ.

Олексій Навальний. Фото: MItya Aleshkovskiy/ru.wikipedia.org
Олексій Навальний. Фото: MItya Aleshkovskiy/ru.wikipedia.org
Разом з ним із залу суду відпустили і «спільника», директора ТОВ «Вятская Лесная компания» Петра Офіцерова, засудженого за тією ж справою за розкрадання понад 10 тисяч кубометрів лісопродукції у підприємства «Кировлес».

Обидва фігуранти були звинувачені і заарештовані вчора в залі Ленінського районного суду Кірова. Навальному винесли 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму, Офіцерову ― 4.

Сьогодні Обласний суд Кірова погодився з доводами захисту обвинувачених і визнав, що суддя районного суду не врахував участі Навального у виборах у мери Москви.

Таким чином, Навальний і Офіцеров будуть перебувати на волі до набрання чинності вироку.

Нагадаємо, справу проти Олексія Навального було розпочато в 2009 році. Однак у січні 2011 року досудову перевірку зупинили через відсутність складу злочину. Пізніше цю постанову скасували і матеріали справи передали до слідчих органів Приволзького федерального округу. Але й там не визнали складу злочину.

У серпні минулого року Слідчий комітет Росії знову порушив відносно російського опозиційного блогера кримінальну справу по «Кіровлісу» і взяв із підозрюваного підписку про невиїзд. Навальний винним себе не визнає, і вважає, що це «політично вмотивоване переслідування».