ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Іспанії оголошено траур через залізничну катастрофу

Велика Епоха
Напередодні великого релігійного свята неподалік від іспанського міста Сантьяго-де-Компостела в ніч на середу, 24 липня, з рейок зійшов потяг. У результаті загинули, щонайменше, 78 людей, поранено 131. У зв'язку з трагедією в країні оголошено траур. У містах скасовані всі святкування, в тому числі традиційна меса в соборах.

Фото: EMILIO LAVANDEIRA/AFP/Getty Images
Фото: EMILIO LAVANDEIRA/AFP/Getty Images
Прес-секретар Управління центрального уряду заявив, що число загиблих ― не остаточне, передає Reuters.

Після аварії поїзду з-під уламків валив дим, всюди лежали трупи, ковдри з матрацами та речі. Пожежники відчайдушно старались витягнути з вікон вагонів пасажирів, що вижили. Тут поруч чекали машини швидкої допомоги.

Навіть за 12 годин після аварії крани все ще продовжували очищувати від сміття територію і залізничне полотно, де стався нещасний випадок.

Мер Сантьяго заявив, що ймовірною причиною аварії було перевищення машиністом швидкості майже в два рази. Через це потяг з 247 пасажирами ― християнськими паломниками, на крутому повороті пішов під укіс. Проте міністр громадських робіт сказав, що заявляти про це і робити висновки про те, що трапилося, ще занадто рано. Це покажуть чорні ящики поїзда.

У той же час поранений машиніст підтвердив, що перевищив швидкість і заявив, що ця страшна аварія сталася саме через нього.

Як відзначають в іспанському уряді, крах за залізниці в середу став однією з найстрашніших залізничних аварій в Європі за останні 25 років. Хоча ця катастрофа не пов'язана з терактом, але вона викликала у іспанців спогади про підрив потягу ісламістськими бойовиками в Мадриді в 2004 році. Тоді у катастрофі загинула 191 людина.