• 3D-принтери виділяють дуже токсичні речовини — дослідження

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 25 липня 2013 року

3D-принтери під час друку пластикових моделей виділяють в повітря велику кількість ультрадисперсних часточок. До таких висновків прийшли вчені Іллінойського технологічного університету в Чикаго, повідомляє Gizmodo.

3D-принтерСвої дослідження вони опублікували в журналі Atmostpheric Environment.

За свідченнями дослідників, при відносно низькій температурі 3D-принтер під час друку на полілактиді виділяє тільки за одну хвилину близько 20 мільярдів шкідливих часток. А якщо використовуються інші матеріали і при більш високій температурі, то за одну хвилину в повітря випаровується вже 200 млн отруйних частинок.

Вчені порівняли шкоду від роботи 3D-принтера з курінням у приміщенні або з перебуванням біля газової або електроплити в закритому просторі.

На їхню думку, важкі частинки будуть осідати в легенях і дихальних шляхах, проникати через ніс у мозок і накопичуватись там. З часом це може призвести до астми, інсульту, зупинки серця і навіть смерті.

Щоб уберегтися від таких наслідків, фахівці рекомендують роботодавцям встановлювати таку апаратуру в провітрюваному приміщенні і забезпечувати своїх працівників захисним одяг та респіраторами.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...