• Болгарія: Протестуючі майже всю ніч тримали в заручниках міністрів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 24 липня 2013 року
На 40-й день протестів і зіткнень між протестувальниками та поліцією за відставку членів Кабінету міністрів Болгарії жителі Софії провели 10-годинну облогу парламенту, повідомляє DarikNews

Блокування будівлі уряду тривало з 17:00 (23 липня) до 3:30 (24 липня), де в заручниках тримали майже 100 осіб. Серед них три міністри: міністр праці та соціальної політики Хасан Адема, фінансів Петро Чобанов та економіки і енергетики Драгомир Стойнев, а також члени партій БСП, ДПС, ГЕРБ, журналісти, представники профспілок.

Після 22:00 поліція спробувала вивезти на автобусі деяких депутатів з партій БСП і ДПС, що призвело до зіткнень між поліцією і протестуючими. Демонстранти затримали автобус, а депутатів Національних зборів знову повернули до будівлі парламенту. За останніми даними, під час зіткнень було поранено 10 осіб. Серед них 2 поліцейських та 8 протестувальників.

Після інциденту з автобусом, мітингувальники стали зводити барикади навколо будівлі Національних зборів і на всіх прилеглих вулицях, щоб блокувати проїзд автотранспорту. В хід пішли сміттєві баки і контейнери, тротуарні плити та черепиця, будівельне сміття, дорожні знаки, лавки та ін.

Близько 2:30 години ночі поліція почала нову атаку. Сотні поліцейських у повному бойовому спорядженні організували щільний ланцюжок і стали відтісняти демонстрантів, які блокували центральний, службовий і задній вхід на північно-східній стороні парламенту.

У відповідь протестувальники скандували: «Мафія», «Ми сильніші», «Відставка», «Червоний бруд», «Заарештувати їх». Пускаючи в хід кийки, поліцейським вдалося відтіснити від входів до будівлі парламенту більшу частину пікетників, після чого всіх «заручників» вивезли на машинах поліції. Їм услід протестувальники голосно скандували: «Зрадники».

Близько 4 ранку люди стали розходитися.

Як відзначає видання, протести вчора пройшли і в інших містах Болгарії. Громадяни країни вимагають відставки уряду і проведення нових дострокових виборів. Для виборців вже створили і сайт noviizbori2013.com, на якому можна голосувати і вести громадський контроль з виборів у новий уряд.

Нагадаємо, протести не припиняються в Болгарії з кінця минулого року. Їхня перша хвиля почалася в країні у зв'язку з різким підвищенням цін на електроенергію, тіньовою економікою, корупцією і падінням рівня життя. Це спонукало прем'єр-міністра Бойко Борисова 20 лютого 2013 року оголосити про відставку уряду. 

Нещодавно, 12 травня, в країні пройшли дострокові парламентські вибори. Однак вони супроводжувалися фальсифікаціями (прокурори виявили сотні тисяч підроблених бюлетенів колишньої провладної партії ГЕРБ), що викликало у Софії нові акції протестів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...