ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Заході України назріває екологічна катастрофа - чиновники

Велика Епоха

Чиновники Івано-Франківської області продовжують бити тривогу. У Домбровському кар'єрі з видобутку солі в місті Калуші з півметрової тріщини швидкими темпами продовжує прибувати ґрунтова комінералізована вода.

Фото: komekolog.rada.gov.ua
Фото: komekolog.rada.gov.ua
Коли рівень карстового «розсолу» в кар'єрі досягне критичної позначки, до якої залишилося не більше трьох метрів, то катастрофи не уникнути. Про це заявив голова РДА Калуського району Василь Петрів, повідомляє газета «Сегодня».

«Якщо погодні умови (опади) посприяють витоку ґрунтових вод, то нам залишилося спокійно спати не більше трьох днів. А якщо опадів не буде, то міна уповільненої дії може протриматися кілька місяців», ― уточнив Петрів.

На його думку, для запобігання екологічної катастрофи необхідно законсервувати кар'єр і побудувати навколо нього захисні укріплення. Але на їх зведення буде потрібно не менше 3 млн грн. Причому на будівництво піде близько місяця.

17 і 18 липня Калуська міськрада і облдержадміністрація Прикарпаття збирали термінове засідання. Було прийнято рішення оголосити ситуацію, що склалася «як надзвичайну регіонального та державного рівня». Матеріали щодо екологічної обстановки і про необхідність виділення коштів будуть направлені до Кабінету Міністрів України.