ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Від аномальної спеки страждають США та Європа

Велика Епоха

Влада США та Іраку, чиї території переживають зараз небувалу спеку, думають як ефективніше протистояти природному катаклізму. Так, в Іраку стовпчик термометра не спадає нижче +50 ºС, а в США ― нижче +37 ºС.

Європа, Ірак та США потерпають від аномальної спеки. Фото: AHMAD GHARABLI/AFP/Getty Images
Європа, Ірак та США потерпають від аномальної спеки. Фото: AHMAD GHARABLI/AFP/Getty Images
У Вашингтоні, Нью-Йорку і Чикаго різко збільшилася кількість інсультів та інфарктів. Робітникам, які змушені перебувати під палючим сонцем, скоротили робочий день. Місцеві жителі шукають порятунку у фонтанах і «кул-центрах». На вулицях збільшили число резервуарів з питною водою, повідомляє Reuters.

В Іраку через надмірно-високої температури уряд країни оголосив додаткові вихідні. Число людей, які звернулися за медичною допомогою, тут також різко збільшилося. Серед діагнозів багато теплових ударів і зневоднення організму, оскільки у мусульман зараз йде свято Рамадан. У ці дні віруючим до заходу сонця не можна їсти і пити.

У Західній Європі центр висотного антициклону встановився у Великобританії. Жертвами аномальної спеки тут стали вже 760 осіб. Температура повітря вдень в країні не спадає нижче +30,5 ºС, що на 6 градусів перевищує кліматичну норму.

За прогнозами синоптиків, така погода протримається в Британії до кінця наступного тижня, через що кількість смертей від спеки може подвоїтися. До таких висновків прийшли в Лондонській школі гігієни і тропічної медицини, повідомляє The Telegraph.

В Іспанії повітря вдень прогрівається до +39 ºС, у Франції ― до +34 ºС, а в Бельгії та Німеччині ― до +31 ºС. У найближчі дні ситуація в цих державах також не зміниться, і спека збережеться.