• В «Мистецькому арсеналі» - скандал через «Страшний суд» з депутатами

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Неділя, 28 липня 2013 року
У київському мистецькому та музейному центрі «Мистецький арсенал», де сьогодні Віктор Янукович відкрив виставку «Велике і величне», розгорівся скандал.
Напередодні адміністрація музею закрила для експозиції роботу Володимира Кузнєцова «Коліївщина: Страшний Суд». Пізніше картину і зовсім зафарбували чорною фарбою.
На полотні були зображені судді, депутати, п'яні «мажори» за кермом, священики, що варилися у пекельному казані, а також відображена тема Чорнобиля та події у Врадіївці, повідомляє «Лівий берег».  
Сам художник дізнався про цензуру на картину від директора Мистецького арсеналу Наталії Заболотної, коли прийшов домальовувати роботу. На той момент вона вже була замальована чорною фарбою.
«Виявляється, пекельні муки п'яних чудовиськ, провладних елементів, ганебних ментів і брехливих суддів зображати заборонено», ― написав Кузнєцов на своїй сторінці в Facebook.
За його словами, жодних скарг від кураторів до цього не було, крім вказівки не малювати «відрізаних голів» та окремих персонажів.
Своєю чергою Заболотна зазначила, що картину було вирішено не виставляти через те, що художник намалював не те, що було задумано і погоджено з куратором.
«Спочатку планувалося, що сюжет буде пов'язаний з подіями у Врадіївці. Але художник, мабуть, вирішив змінити свою концепцію», ― прокоментувала вона виданню.
Вона також заявила, що намальована робота не відповідала концепції виставки, приуроченої до святкування 1025-річчя Хрещення Русі.
При цьому директриса запевнила, що гонорар Кузнєцову за роботу буде виплачений. Натомість головний куратор «Мистецького Арсеналу» Олександр Соловйов на знак протесту написав заяву про звільнення.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...