• Українського хакера звинувачують в скоєнні найбільшого кібер-злочину США

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 26 липня 2013 року

Федеральна прокуратура Нью-Джерсі (США) звинуватила п'ятьох чоловік у тому, що вони зламали комп'ютерні системи більше десяти великих американських і міжнародних корпорацій. Підозрювані також обвинувачуються в шахрайстві з кредитними рахунками зі 160 млн платіжних карт на суму $300 млн.

Влада намагалася вийти на слід хакерів протягом багатьох років. Зараз підозрювані взяті під варту. Цей випадок кіберзлочинності судді назвали найбільшим в історії США, передає Reuters.

Згідно з обвинувальним висновком прокуратури Нью-Джерсі, мішенню хакерів виявились компанії Nasdaq, Visa Inc, JC Penney Co, JetBlue Airways Cor, французький ритейлер Carrefour SA, Nasdaq OMX Group Inc та інші.

Влада Нью-Джерсі заявила, що кожен з підсудних спеціалізувався на конкретних завданнях: 32-річний росіянин Володимир Дрінкман і 26-річний Олександр Калінін зламували мережі, 32-річний Роман Котов підшукував для них необхідні дані. А 26-річний одесит Михайло Ритіков надавав їм анонімний веб-хостинг для хакерської діяльності. Дмитро Сміланець (29-річний росіянин) продавав реселерам або на інтернет-форумах вкрадені дані (номери платіжних карт) і розподіляв прибуток.

В обвинувальному висновку фігурує і спільник Альберт Гонсалес ― американський хакер кубинського походження, який вже відбуває 20 річний термін у в'язниці після визнання себе винним у наданні допомоги натхненникам однієї з найбільших хакерських схем шахрайства в історії США. До арешту група з 5-ти обвинувачених працювала з Гонсалесом у Майамі.

Дрінкман і Сміланець були заарештовані в червні 2012 року в Нідерландах за запитом американської влади. Сміланця видали у вересні минулого року і, як очікується, він з'явиться у Федеральному суді Нью-Джерсі наступного тижня. Зараз в Нідерландах очікується і екстрадиція Дрінкмана. Про місцезнаходження інших трьох обвинувачених прокурори відмовилися давати будь-які коментарі.

У зв'язку з інцидентом віце-президент Trend Micro Том Келлерман зазначив, що уряд деяких країн Східної Європи, де існує величезна тіньова економіка, закривають очі на кіберзлочинців і навіть розглядають їх як національне надбання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...