• Україна судиться з Молдовою через мільйонний збиток

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 26 липня 2013 року

Національна енергетична компанія (НЕК) «Укренерго» подала до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, одного з престижних судів у світі, позовну претензію до Молдови за збиток, нанесений українській держкомпанії на суму $1,7 млн.

ДП «Енергоринок» вимагає компенсувати завдану їй шкоду, а також відшкодувати €154 тис. судових витрат, передає Actualitati.md

Судове виробництво по заборгованості було запущено 21 грудня 2012, після того як Кишинів здійснив несанкціонований відбір української електроенергії.

Нагадаємо, в кінці березня 2012 року український оператор паралельної роботи енергосистем Молдови і України ДТЕК «Пауер Трейд» і російський контрагент «Інтер РАО ЄЕС» запропонували збільшити ціну поставок електроенергії на 20% (до $ 0,073-0,075 за 1 кВт/год). У зв'язку з цим молдовська сторона відмовилася продовжувати контракт з «ДТЕК Пауер Трейд».

Таким чином, «Укренерго» призупинила комерційні поставки електроенергії до Молдови. Однак Кишинів продовжував здійснювати несанкціонований відбір електрики з Об'єднаної енергосистеми України, що склало 30 млн кВт/ч. У зв'язку з цим системний оператор Moldelectrica мав підтримувати нульове сальдо на перетині Україна-Молдова, згідно технічної угоди від 3 червня 2001 року, і покривати споживання електроенергії в Молдавській ЕС, повідомляли раніше NEWSru.ua

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...