• В Австралії хочуть скасувати закон про чаклунство

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 19 серпня 2013 року
Австралійські юристи з’ясували, що в країні діє застарілий закон про чаклунство, відповідно до якого ворожки та чаклуни можуть отримати до року ув’язнення з прив’язуванням до ганебного стовпа раз на 3 місяці. Такий закон австралійська влада обіцяє найближчим часом скасувати.


Австралійські юристи з’ясували, що в країні діє застарілий закон про чаклунство, відповідно до якого ворожки та чаклуни можуть отримати до року ув’язнення з прив’язуванням до ганебного стовпа раз на 3 місяці.
Такий закон на Північній території Австралії залишився з 1735 року, з часів британського панування, і не був своєчасно скасований. Абсолютна більшість сучасних австралійців про існування такого закону і не здогадувалась. В столиці Північної території, Дарвіні, люди, які ворожать за картами таро, нині працюють вільно.
Генеральний прокурор Північної території Джон Елферінк, який наткнувся на закон про чаклунство, говорить, що дуже сміявся, коли його прочитав. За його словами, такий закон, а особливо передбачена міра покарання, є застарілими.
Ганебний стовп був вирізаний із дерева і мав отвори для фіксації рук та голови. Людину за відносно невеликі правопорушення прив’язували до таких стовпів в людному місці в базарний день, що було для неї великим приниженням.
«Це виходить за межі можливих в наші часи вироків, — говорить Джон Елферінк. — Це просто смішно, що такий закон все ще діє».
Такий закон замінив британський закон 1563 року, за яких відьом можна було спалювати живцем на вогнищі. В самій Великобританії закон про чаклунство свого часу скасували.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...