• На нічному небі триває метеоритний потік Персеїди

  • Понеділок, 12 серпня 2013 року
Сьогодні вночі можна буде побачити пік метеорного потоку Персеїд. Оскільки зараз місяць новий і небо досить темне, видовище буде ще більш яскравим, повідомляє Cybersecurity.ru
Планета проходить по своїй орбіті через метеорний потік Персеїд, який з'являється із сузір'я Персея кожного серпня. Серед періодичних метеорних потоків Персеїди вважаються найпотужнішим.
Пік метеоритного дощу очікується о 13 годині за українським часом (близько 60 метеорів за хвилину). Вночі ж астрономи передбачають, що активність метеорів буде помірною — 1 метеор за хвилину (в ідеально темних умовах). Як пише видання, цей показник у передмісті буде нижчим. У місті ж через підсвічування будинків, мостів та інших об'єктів що-небудь побачити взагалі буде важко.
Потік Персеїд утворюють залишкові частинки комети Свіфта-Туттля, відкритої в 1862 році. Вона робить оберт навколо Сонця раз на 130 років. Кометний матеріал влітає в атмосферу планети в середині серпня на швидкості приблизно 214 тисяч кілометрів на годину, створюючи яскраві картини на нічному небі.
Космічне агентство NASA повідомляє, що потік Персеїд — кращий метеоритний дощ року. Персеїди часто залишають довгі сліди світла і кольору за собою, проходячи через атмосферу Землі. Це один із найбільш рясних метеоритних дощів (в його пік можна побачити 50—100 метеорів за годину).
Згідно з інформацією NASA, Персеїди також відомі своїми вогняними кулями — потужними спалахами світла і кольору, які тривають довше, ніж у звичайних метеоритних потоків. Ці вогняні кулі також яскравіші  — їхня зоряна величина менше за -3 (чим менше зоряна величина, тим яскравіший об'єкт).
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...