• Збираються розкрити нові дані про стеження спецслужб США

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 8 серпня 2013 року

Найближчими днями обіцяють опублікувати нові дані про стеження спецслужб США. Про це повідомив Гленн Грінвальд, оглядач британської газети Guardian, який оприлюднив секретні документи, що йому Едвард Сноуден, екс-підрядник розвідслужби США, передає «Голос Америки». 

«Поки ми опублікували тільки невелику частину матеріалів, що повинні були опублікувати. Отже, немає сумнівів, що будуть і нові прозріння про шпигунську активність влади США і про те, як вони підключаються в комунікаційні мережі Бразилії та Латинської Америки», — сказав Грінвальд на слуханнях, що пройшли у бразильському парламенті, який веде розслідування про електронне стеження Сполучених Штатів у Бразилії.

Як повідомив журналіст, він найняв експертів, щоб вони розібралися у деяких з 15—20 тисяч секретних документів Агентства нацбезпеки США, передані йому Сноуденом. Він сказав, що деякі з них дуже довгі й складні для прочитання, і, щоб розібратися в них, потрібен певний час.

Нагадаємо, що на початку червня 2013 року Сноуден передав газетам The Guardian і The Washington Post секретну інформацію, що стосується тотального стеження американських спецслужб за інформаційними комунікаціями між громадянами багатьох держав по всьому світу. У зв'язку з цим США заочно пред'явили йому звинувачення у порушенні законодавства цієї країни і оголосили у міжнародний розшук.

Незабаром Сноуден втік із США спочатку в Гонконг, потім до Росії, де пробув більше місяця в транзитній зоні аеропорту. 1 серпня він отримав свідоцтво про надання тимчасового притулку на території Російської Федерації, яке дійсне до 31 липня 2014 року (з можливістю продовження).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...