• Інформатору Wikileaks загрожує до 136 років в'язниці

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 31 липня 2013 року

Військовий трибунал США 30 серпня розглянув справу колишнього американського солдата Бредлі Меннінга, який передав секретну інформацію Wikileaks, і звинуватив його по 19 пунктах, включаючи п'ять звинувачень у шпигунстві. Тепер інформатору загрожує до 136 років в'язниці.

Таким чином, сержант, обвинувачений раніше в найбільшому в історії витоку держсекретів США, і який завдав «непоправної шкоди американським національним інтересам, допомагаючи ворогу», уникнув страти, передає Reuters.

У вироку, який виніс військовий суддя, полковник Деніз Лінд, зазначено, що стаття «допомога ворогу» відхилена і солдата викрили лише в «витоку держсекретів», що вже не було настільки жахливо.

Військові ж прокурори наполягали на більш суворому засудженні. Вони називали його «зрадником» і стверджували, що дії Меннінга допомогли мережі угруповання Аль-Каїди.

Остаточна міра покарання буде винесена 25-річному Бредлі Меннінгу у серпні 2013 року.

Раніше обвинувачений визнав, що в 2010 році в період несення ним служби в Іраку він порушив військову присягу і передав засновнику Wikileaks Джуліану Ассанжу близько 700 тисяч секретних документів армії США з іракських і афганських боїв, донесення розвідки, в тому числі сотні тисяч американських дипломатичних телеграм.

У травні 2010 року Меннінг був заарештований в рамках заведеного проти нього процесу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...