• Університет Шевченка звинуватили у неефективному використанні мільйонів гривень

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 29 липня 2013 року
Бюджетних коштів, що виділяються урядом Київському Національному університету ім Т. Шевченка, недостатньо для їх ефективного використання у проведенні наукових досліджень. До таких висновків дійшла Рахункова палата України за результатами аудиту за період 2011 — I кв. 2013 рр.
Експерти РПУ встановили, що на наукові дослідження і розробки, а також стажування наукових і науково-педагогічних працівників, аспірантів і студентів фінансових коштів виділяється в два рази менше, ніж це передбачено нормативами.
У зв'язку з цим в університеті склалася ситуація, коли «таланти є, а умов для їх розвитку ― немає», наголошується в прес-службі РПУ
Так, на наукову діяльність замість 25% бюджетних коштів, уряд виділяє менше 13%. Через це у виші немає грошей на купівлю нового обладнання для досліджень. Нині 54 одиниці лабораторної техніки вже повністю застаріли. За останні три роки на придбання техніки, необхідної для світових досліджень, університет зміг виділити із власних коштів лише 10%.
Що стосується підвищення кваліфікації наукових співробітників, то стажування за кордоном можуть пройти лише 12—33% із загального числа, визначеного нормативами. При цьому фінансування відряджень здійснюється в основному за рахунок міжнародних грантів.
Як результат, 11 млн грн виділених бюджетних коштів за перевірений період були використані вишем неефективно: шість досліджень наукових лабораторій не містили в собі новизни і є низькорезультативними, наголошується в офіційному повідомленні СПУ.
Під загрозою морального застаріння перебувають розробки в галузі збереження довкілля та здоров'я людини. А на ці патенти в період 2011 — I кварталу 2013 рр. було витрачено 139,8 млн грн бюджетних коштів. У відомстві турбуються, що якщо не з'явиться реальних держінвестицій, партнерського фінансування, і у вітчизняних виробників не «прокинеться інтерес» до цих розробок, то всі ці відкриття втратять економічний і соціальний ефект.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...