• Поліція США отримала право прослуховувати мобільні телефони

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 1 серпня 2013 року

Відтепер органи держбезпеки США зможуть простежувати місцезнаходження власників мобільних телефонів без суду. Таке рішення виніс 30 липня 2013 р. Апеляційний суд США у Новому Орлеані штату Луїзіана, повідомляє NBC News.

Суд погодився, що дані про місцезнаходження абонентів є всього лише «діловими записами», тому не можуть бути захищені.

«Користувач мобільного зв'язку, купуючи телефон і вибираючи певного оператора, знає, що кожного разу, роблячи дзвінок, він автоматично добровільно передає інформацію про місцерозташування стільникового об'єкта», ― зазначається в рішенні суду.

Раніше представник Американського союзу цивільних свобод Дороті Ерліх заявляла: «Те, що державна влада намагається тотально контролювати суспільство ― небезпечно для демократії. У зв'язку з цим вкрай важливо, щоб наш уряд ніс за це відповідальність», ― цитує ACLU.

Рішення Апеляційного суду п'ятого округу США ― не остання інстанція. Справу щодо «втручання в приватне життя американських громадян» можна відновити у вищому суді США. Для цього необхідно рішення іншого Федерального суду з цього питання, зазначила NBC News юрист Американського союзу цивільних свобод Кетрін Крамп.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...