• «Антипіратський» закон набув чинності в Росії

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 1 серпня 2013 року

З 1 серпня в Росії вступив в дію закон про захист інтелектуальних прав в Інтернеті, який передбачає блокування інтернет-ресурсів з контрафактним відео. У зв'язку з цим більше 1500 сайтів оголосили страйк на знак протесту.

Документом запускається механізм досудового блокування порталів, які на незаконних підставах розміщують на своїх платформах фільми, пісні, музику та інші ресурси правовласників, повідомляє прес-центр Роскомнадзору. Експерти очікують від останніх масових позовів щодо YouTube і «ВКонтакте».

Роскомнадзор вже відкрив сайт nap.rkn.gov.ru, куди кожен бажальник зможе внести адресу піратського ресурсу на підставі рішення суду.

Раніше був відкритий і інший портал: «Реєстр заборонених сайтів». Тут «чорний список» поповнився вже порядку 1000 посиланнями на заборонені сайти, що містять інформацію про наркотики, суїциди і порнографію. Серед них vetrinamix.com, legal-land.com, kreyzilab, robursale.com, 77moskva.net, www.suicide-forum.com та ін. Багато з них після вирішення проблеми були видалені з реєстру.

Тим часом понад 1500 російськомовних сайтів сьогодні почали страйк. На головних сторінках цих ресурсів на чорному тлі висвічується текст: «Сайт заблокований за рішенням органів державної влади. Подібне повідомлення ви скоро зможете бачити замість своїх улюблених сайтів».

У той же час ресурс «Російська громадська ініціатива» організував збір підписів за скасування скандального закону. Зараз під їх петицією підписалися більше 56 тис. чоловік із 100 тис. необхідних. Як тільки набереться потрібна кількість голосів, ініціатива надійде на розгляд російському уряду.

Експерти прогнозують, що дія «антипіратського» закону спричинить за собою масовий відтік російських власників сайтів під іноземну юрисдикцію, пише Бі-бі-сі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...