• Місцеві жителі проголосували за знесення Софійського собору

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 30 липня 2013 року

Четверо київських художників провели експеримент у вигляді опитування. Вони представилися людям представниками громадської організації і збирали підписи за знесення старовинної національного заповідника Святої Софії Київської (але називали лише адресу собору, не згадуючи, що саме там розташовано).Ініціатори говорили, що будівля по вулиці Володимирська, 24 старовинна, не житлова, але «не вписується в навколишню сучасну забудову». Обіцяли, що на її місці хочуть створити рекреаційну зону зі сквером, безкоштовним Wi-Fi, дитячим майданчиком і громадським туалетом, пише газета «Сегодня».

Експериментатори були шоковані реакцією перехожих: за півгодини під Головпоштою і на Хрещатику вони зібрали повний лист з 28 підписами мешканців столиці, згодних на знесення Софійського собору.

«Тільки на самому початку двоє чоловіків відмовилися, сказавши, що це охоронна зона. Ми вже вирішили було згортати експеримент. Але інші люди погоджувалися відразу. Один молодий чоловік навіть не перестав жувати і, поки розписувався на аркуші, попросив потримати його шаурму», ― цитує видання коментар одного з організаторів збору підписів.

Куратор експерименту Ольга Балашова дійшла висновку, що українці легко піддаються на провокації, не вміють критично мислити і відповідати за свої вчинки, зокрема, за підпис.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...