• Помер на 41-му році відомий український правозахисник

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 6 серпня 2013 року

5 серпня на 41-му році життя помер Дмитро Гройсман, український правозахисник, голова Вінницької правозахисної групи. За попередніми даними, причиною смерті став серцевий напад.

Дмитро Гройсман з 1994 до 2000 року був координатором кампанії за відміну смертної кари. Він виступав як один із засновників вінницької групи «Міжнародної Амністії».

Сьогодні на сторінці Дмитра Гройсмана на Facebook — вже десятки записів від друзів, колег та прихильників. Його згадують як сміливого борця за справедливість та людину, на яку рівнялись.

Смерть Дмитра Гройсмана була дуже несподіваною — напередодні він бачився зі знайомими та домовлявся про зустрічі на кілька днів наперед. 7 серпня правозахисник мав з’явитись до суду, де він проходив як обвинувачуваний у справі про наругу над державними символами України та розповсюдження порнографічного матеріалу.

Прихильники Дмитра Гройсмана говорять, що справа проти нього була сфабрикована і він сприймав її іронічно, проте «вона не могла не впливати на хворе серце».

«І нехай хтось спробує сказати, що оті постійні виклики до суду і відкриття надуманих кримінальних справ не перетворили його життя у мега-стрес, а значить і добивали його і забирали життя», — написав у своєму Facebook нардеп Олександр Доній.

Наразі тіло Дмитра Гройсмана перебуває в київському морзі, де медики мають встановити точну причину смерті правозахисника.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...