• Мумію на горищі у бабусі знайшов німецький хлопчик

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 5 серпня 2013 року

У Гамбурзі син 53-річного місцевого стоматолога Лутца-Вольфганга Кеттлера виявив на горищі у бабусі саркофаг зі справжньою стародавньою мумією.

Тепер хлопчик і батько спантеличені: що стоїть за знахідкою, яка пролежала на горищі не менше 40-ка років. І чому раніше ніхто з їхніх предків не говорив про це, передає німецьке видання SPIEGEL

Десятирічний син Вольфганга почав «розвідку» в бабусиній хаті напередодні ремонту. Він заліз на горище, щоб очистити нішу від мотлоху. Там, в темному кутку, він і виявив три ящики.

Батько допоміг синові вибратися звідти разом з вантажем. Найбільший з них діставати довелося надзвичайно важко. Тому його витягали за допомогою мотузок. Але коли Вольфганги заглянули всередину, то побачили сюрприз ― мумію. В інших дерев'яних ящиках, що поменше, вони знайшли посмертну маску і вазу.

Зараз фахівцям належить з'ясувати справжність мумії.

«На жаль, ми більше не можемо дізнатися у мого батька про ці коробки, оскільки він помер 12 років тому. А моїй мамі вже 93. У молодості тато подорожував по Північній Африці, був у Лівії. Це було через десять років після Другої світової війни. Можливо, він привіз її звідти. Але він не міг її купити, тому що в той час був студентом і бідний, як церковна миша. Ймовірно, хтось на круїзному судні купив мумію, і вона досі повертається додому. Я не думаю, що цей випадок пов'язаний з якимось пограбуванням. Нам потрібно якийсь час, щоб все з'ясувати», ― прокоментував виданню Кеттлер.

За його словами, у батька була велика бібліотека, але після його смерті її прибрали. Зараз книги упаковані в 300 коробів з-під бананів, що знаходяться в підвалі. «Може там щось знайдемо?» ― додав він.

А поки що мумію огляне друг сім'ї ― археолог з Берліна. Після цього сімейство вирішить, що робити із знахідкою: залишити собі або передати для наукових досліджень.

На питання, чи виходив запах з саркофагу, Кеттлер відповів: «Взагалі ніякого. Ящик завжди був сухий. Він знаходився на горищі не менше 40 років і всього лише припав пилом».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...