• Ходорковського випустять на свободу в наступному році

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 6 серпня 2013 року

Російський підприємець та активіст, якого прихильники називають в’язнем сумління, а противники — шахраєм, має вийти на свободу наступного року.

Сьогодні, 6 серпня, Верховний Суд Російської Федерації скоротив термін ув’язнення Михайлу Ходорковському на 2 місяці. Таким чином, строк його утримання за ґратами в колонії загального режиму в Карелії спливає 25 серпня 2014 року, повідомляє lenta.ru.

Підприємець був затриманий в 2003 році за шахрайство, розтрату, податкові злочини та відмивання грошей на суму близько 30 мільярдів доларів в період свого перебування на посаді президента нафтової компанії «ЮКОС». В 2004 році кримінальну справу, відкриту проти Ходорковського, об’єднали зі справою Платона Лебедєва, колишнього голови ради директорів ЗАТ МФО «МЕНАТЕП», основного акціонера компанії «ЮКОС».

В 2005 році суд виніс вирок про позбавлення волі обох підприємців строком на 9 років. В 2007 році Михайлу Ходорковському та Платону Лебедєву були пред’явлені нові звинувачення. Судове виробництво щодо них тривало 2 роки і закінчилось в 2009 році винесенням обвинувального вироку за розкрадання нафти на суму більше $7,5 млрд.

За другим вироком Ходорковський був засуджений до 14 років позбавлення волі з урахуванням раніше відбутого строку. Пізніше вирок був пом’якшений спочатку до 13 років, потім до 11, а зрештою до 10 років та 10 місяців ув’язнення. Таким чином, на свободу Михайло Ходорковський має вийти вже наступного року.

В рік, коли бізнесменам були пред’явлені нові обвинувачення, Федеральний суд Швейцарії задовольнив позови Ходорковського та Лебедєва та розблокував їхні банківські рахунки в країні. На той момент на них зберігалось близько $166 млн. Крім того, швейцарський суд назвав ув’язнення опальних бізнесменів політично вмотивованим, а також відмовився надавати Росії правову допомогу по їхній справі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...