• В рамках «антипіратського закону» заблокували кілька сайтів

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Середа, 7 серпня 2013 року
З моменту, коли набув чинності антипіратський закон, московський міський суд вперше обмежив доступ до відеоконтенту на вимогу правовласника. Про це повідомили на сайті суду.
ЗАТ «Сейчас» володіє винятковими правами на серіали «Інтерни», «Саша, Таня», «Універ. Нова общага», «ХБ», а також «Комп'ютерники (серії 1/1 — 4/4 сезон)». Компанія подала позов до суду на сайти rutor.org і turbofilm.tv, на майданчиках яких були розміщені зазначені фільми.
Оскільки ЗАТ «Сейчас» надала суду всі необхідні документи, що підтверджують факт незаконного використання багатосерійних фільмів, а також документи, які відображають виключні права компанії на ці серіали, суд задовольнив скаргу.
Згідно із законом про захист інтелектуальних прав в Інтернеті, який набув чинності 1 серпня, правовласник повинен протягом 15 днів подати позов щодо захисту своїх майнових інтересів. Тоді суд продовжить дію блокування до моменту, коли буде винесено рішення за цим позовом. Інакше доступ до згаданих серіалів на сайтах rutor.org і turbofilm.tv може бути відкритий.
Роскомнадзор у зв'язку з прийнятим законом відкрив сайт nap.rkn.gov.ru. Кожний охочий може внести сюди адресу піратського ресурсу на підставі рішення суду. На порталі «Реєстр заборонених сайтів» (antizapret.info) можна подивитися, які ресурси і коли потрапили до «чорного списку». Останнє оновлення в списку на цьому сайті зафіксовано об 11.30 за московським часом.
На державному сайті «Російська громадська ініціатива» зараз збирають підписи, щоб скасувати цей закон. Петиція названа «Скасувати закон про довільні блокування інтернет-ресурсів (закон проти Інтернету)». За неї вже проголосувало 94062 людини.
Як повідомляється в петиції, проти цього закону виступили такі великі сайти, як Яндекс і Google, Mail.ru Group, Афіша-Рамблер-СУП, Хостинг-Центр, OZON.RU та ін.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...