• Найбільше кібер-шахрайство в США: росіянин не визнав провини

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 13 серпня 2013 року

Американський Окружний суд звинуватив російського хакера Дмитра Сміланця у співучасті в «найбільшому кібер-шахрайстві в США — крадіжці даних більш ніж 160 млн кредитних і дебетових карт на суму в $300 млн».

Суд відбувся у понеділок, 12 серпня. Якби обвинувачений визнав свою провину, то йому загрожувало б до 30-ти років в'язниці, плюс 5 років за несанкціонований доступ до комп'ютерів і змову з метою отримання такого доступу. Проте вчора в другій половині дня 29-річний москвич виступив на свій захист у федеральному суді в Ньюарку, штат Нью-Джерсі, передає Reuters.

Його адвокат сказав американському виданню, що росіянин збирається оскаржити звинувачення, які висунуті проти нього, і подати претензію на порушення, пов'язані з обставинами його арешту торік у Нідерландах.

Як стверджують прокурори, Сміланець, увійшовши у змову з чотирма членами хакерського угруповання, крав дані мільйонів банківських платіжних карток, після чого продавав їх номери посередникам та на інтернет-форумах.

За даними прокуратури, свою діяльність Сміланець здійснював з анонімного веб-хостингу, який йому надавав 26-річний Михайло Ритіков з України.

Одесита поки що не заарештували. Його адвокат Аркадій Бух, який вчора був присутній на слуханні, заявив, що його клієнт не був знайомий зі Сміланцем.

Всього у справі фігурують п'ять зловмисників. Серед них ще Володимир Дрінкман (арештований в Нідерландах і очікує екстрадиції до США), Альберт Гонсалес (вже відбуває 20-річний термін) і Олександр Калінін (поки що перебуває на волі в Росії).

Нагадаємо, Сміланець був заарештований в червні минулого року в Нідерландах, за запитом американської влади. Через три місяці його екстрадували до США. Відтоді росіянин перебуває у федеральній в'язниці.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...