• За брехню в Інтернеті в Китаї збираються саджати

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 9 вересня 2013 року

У Китаї набув чинності закон, що передбачає кримінальне покарання за розповсюдження в Інтернеті недостовірної інформації та чуток, повідомляє Reuters

Відповідно до прийнятого закону, інформатора, який озвучив «неправдиву інформацію» в Мережі і отримав більше 500 репостів, можуть засудити до трьох років позбавлення волі.

Появу нового закону представники китайської влади пояснили «реакцією громадськості» на «безвідповідальні чутки», які широко поширюються в національній Мережі.

За останні кілька тижнів у КНР вже допитані кілька сотень людей за поширення неправдивої інформації в Інтернеті. Частину з них взято під варту. Найгучніша справа сталася Ухані. Тут за грати потрапили 27 осіб.

Однак цікавий той факт, що китайський уряд неодноразово звинувачували в поширенні неправдивої інформації, зокрема для того, щоб виправдати репресії проти послідовників практики Фалунь Дафа

Відомо, що комуністичний режим веде жорстку цензуру в країні з метою утримати монополію на інформацію і збереження провідної ролі правлячої комуністичної партії у формуванні громадської думки. Однак, незважаючи на подібні спроби контролювати людей, китайські блогери знайшли ефективний спосіб, щоб обговорювати всі теми, чутливі для влади, повідомляє російська «Велика Епоха». 

Відомий політичний коментатор і редактор журналу China Affairs У Фан вважає, що «Інтернет є зашморгом на шиї режиму, тому Партія хоче використати новий закон як інструмент для обдурювання народу».

Нагадаємо, наприкінці серпня китайські блогери бурхливо обговорювали в Інтернеті внутрішню інструкцію для ЗМІ. У ній детально розписувалось, як правильно проводити відео та фотозйомку партійних чиновників, щоб не зіпсувати їхній образ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...