• На торги виставили унікальний діамант

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 28 вересня 2013 року
На торги в Гонконзі аукціонний дом Sotheby’s виставив унікальний діамант дуже великого розміру. Очікується, що його продадуть за $28—35 млн.
Про це повідомляє «ИТАР-ТАСС».
Як зазначають представники аукціонного дому, безбарвний дорогоцінний камінь має вагу 118,28 карат*, а розмір — з невелике яйце. Видобули його у 2011 році у Південній Африці. В якій саме країні, хто його знайшов і хто продав — про це інформації не надано. Торги оголошені на 7 жовтня. 
Як пише видання, за всю історію продали лише чотири безбарвні діаманти, що важили більше 100 карат. Однак нинішня коштовність за розміром перевищує на 20% найбільший із них — The Mouawad Splendour (101,84 карата). Він був проданий на торгах Sotheby’s 1990 року.
Найдорожчий безбарвний діамант, який колись продавали з аукціону, — грушоподібний камінь на 101,73 карата, названий «Спадок Вінстона». Цей діамант у травні 2013 р. пішов з молотка на торгах аукціонного дому Christie's в Женеві за $26,7 млн.
Зазначимо, що найбільшими країнами-експортери діамантів є Бразилія, Індія та Південна Африка. Останній регіон вважають найурожайнішим за якістю, кількістю та розмірами видобутого коштовного каміння. 
Необроблені діаманти називають алмазами (від араб. almās  — нездоланний). Алмаз належить до коштовного каміння і вважається найтвердішою речовиною з усіх відомих.
Одним із найвідоміших алмазів в історії є «Кохінур» (Гора світла). Його знайдено в 1304 році (важив 793,5 карата). Після першої огранки він мав 186,1 карата, а після другої — 106,1 карата.
За легендою, його знайшли близько 5 тисяч років назад у Південній Індії у славнозвісних копальнях Голконди. Його перший власник — стародавній індійський герой Карна, що згадується в древньоіндійському епосі «Махабхарата».
* 1 карат = 0,2 грами
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...