• Ґрунт під Фукусімою заморозять, щоб не витікала радіація

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 3 вересня 2013 року
Уряд Японії виділить понад $470 млн для того, щоб ліквідувати витоки з аварійної АЕС «Фукусіма-1». Таке рішення ухвалили за підсумками засідання, яке відбулося 3 вересня, повідомляє «Лента.ру». 
Більше половини від цієї суми — близько $322 мільйонів — підуть, як очікується, на реалізацію проекту з заморожування ґрунту навколо станції. Такий захід зупинить витік радіоактивної води в океан (маються на увазі ґрунтові води під енергоблоками).
Інша половина — близько $151 млн — піде на очищення від радіації води, використовуваної для охолодження розплавлених паливних збірок. Цю воду зберігають приблизно в 1000 резервуарів. У серпні місцевий ядерний регулятор бив тривогу, що відбувся черговий витік з цих резервуарів.
У воді поруч з берегом, де розташована АЕС «Фукусіма-1», планують побудувати непроникний бар'єр, що також завадить зараженій воді потрапити в океан. Завершити цей захід планується у вересні 2014 року.
У той же час, коли завершиться проект з заморожування ґрунту, не повідомляється.
Нагадаємо, аварія на АЕС «Фукусіма-1» сталася в березні 2011 року після потужного землетрусу і цунамі. Розплавилися паливні стрижні на всіх 3 реакторах, через що величезні території країни були забруднені радіоактивними речовинами.
Як заявила спеціальна комісія, що проводила розслідування, аварія на АЕС «Фукусіма-1» викликана людським фактором. Автори доповіді за результатами розслідування повідомили, що аварії можна було запобігти. Вони назвали ряд помилок, яких припустився уряд Японії та компанія-оператор TEPCO (власник АЕС).
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...