• Вимирання дельфінів в США стало наймасштабнішим за 25 років

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 28 серпня 2013 року
Масове вимирання дельфінів-афалін на узбережжі США стало найбільшим за останні 25 років, і було викликано тим самим вірусом, який призвів до загибелі 740 особин в тому ж регіоні в 1987 та 1988 роках.
З початку року на східному узбережжі США від Нью-Йорку до Північної Кароліни знайшли 357 дельфінів — частину з них викинуло на берег вже мертвими, зі слідами акулячих укусів, частина заслаблих особин викинулась сама. Найбільше афалін виявили на береговій лінії штату Вірджинія — всього 187 особин.
Проте фактична кількість смертей дельфінів значно більша, стверджують в Національному управлінні океанічних та атмосферних досліджень (NOAA). За їхніми словами, частину із загиблих особин ще не викинуло на берег.
Причиною мору називають мобіллівірус китоподібних, який був підтверджений у багатьох загиблих особин. Такий вірус подібний до кору у людини та чумки у собак. Експерти розглядають й інші причини, які могли викликати мор дельфінів. Серед них — високий рівень поліхлорованих біфенілів та інших хімічних речовин у воді.
Дельфіни стали уразливими до хвороби тому, що в них знизився імунітет, пояснює вірусолог з університету штату Джорджія Джеррі Салікі. Проте вакцину, яка б допомогла врятувати істот, створити навряд чи вдасться, стверджують чиновники.
За попередніми даними, загрози для людей такий вірус не становить. Все ж викинутих на берег мертвих дельфінів просять не торкатись, особливо якщо людина має рани. Крім того, загиблі істоти приваблюють на узбережжя акул, тож купатись в районах мору тварин може бути небезпечно.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...