• В Америці помирають дельфіни

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 21 серпня 2013 року
Американські екологи б’ють на сполох: цього року смертність дельфінів перевершила всі рекорди за останні 26 років.
За даними федеральної влади на 20 серпня, з початку 2013 року на пляжі США від Нью-Йорка до Вірджинії викинулося і загинуло більше 228 дельфінів. У минулому році цей показник був набагато менше ― 111 морських ссавців, повідомляє CNN.
Тільки у Вірджинії цього року було знайдено 164 мертвих дельфіни. Майже половина з них, 78, викинулися на берег у серпні, сказала Джоан М. Барнс, менеджер зі зв'язків з громадськістю «Акваріума Вірджинії» у Вірджинія-Біч.
Експерти хочуть розслідувати ситуацію. За їхнім припущенням причиною мору ссавців може бути неприйнятна для їхнього життя вода, забруднена внаслідок серйозної екологічної катастрофи, або інфекція. А це може мати наслідки для здоров'я і благополуччя людини, пише веб-сайт НОАА.
«Ми почали розкривати трупи для перевірки їх легенів, щоб виявити причину загибелі і виявили дуже високу активність у лімфатичних вузлах. Це означає, що дельфіни борються з якоюсь респіраторною інфекцією», ― зазначила координатор досліджень «Акваріума Вірджинії» і «Морського наукового центру» Сьюзан Барко.
«Легеневі інфекції є однією з характеристик морбіллівіруса, але це не єдиний показник, який може призвести до легеневої інфекції. Одне з головних питань, яке перед нами зараз стоїть: виявити ступінь цієї інфекції. Але ми не впевнені, що загиблі тварини є хворими. Ми шукаємо проблеми і в інших їх органах і системах. Може виявитися маса інших причин вимирання цих особин, у тому числі знижений імунітет», ― додала Барко.
На сайті Смітсонівського інституту відзначено, що вірус може бути викликаний пестицидами, важкими металами і вуглеводнем, які могли забруднили середовище проживання дельфінів. А переважання чоловіків і дитинчат серед мертвих особин підсилює ці підозри.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...