• Всьому світу хочуть подарувати дешевий Інтернет

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 22 серпня 2013 року
Facebook збирається об'єднатися з компаніями Opera, Samsung, Nokia, Ericsson, Qualcomm і MediaTek в один проект під назвою Internet.org. Мета ― зробити Інтернет доступним для п'яти мільярдів чоловік, які досі не можуть собі це дозволити.
Про це заявив глава Facebook Марк Цукерберг на своїй сторінці в соцмережі.
«Разом ми розробимо легкі і дешеві технології, які дозволять здешевити доступ у всесвітню мережу в слаборозвинених регіонах Землі. Я створив чорновий план роботи Facebook, як наша індустрія зможе працювати спільно, щоб підключити до інету наступні 5 млрд людей. Я фокусуюся на цій проблемі, тому що Internet.org ― буде одним з найбільших викликів нашого покоління», ― написав він.
Зробити Інтернет доступнішим Цукерберг планує завдяки розробці більш дешевих смартфонів і взаємодії з мобільними операторами. Партнери Internet.org розширять покриття зон тих громад, які ще не обслуговуються Інтернетом.
За останні кілька років, за словами Цукерберга, він інвестував у підтримку мережевих ідей в країнах, що розвиваються, $1 млрд. Зокрема, в рамках проекту Facebook Zero користувачі низькотехнологічних телефонів отримували безкоштовний доступ до соцмережі. Це ж буде однією з цілей Internet.org.
«Я вірю, що дешевий доступ до мобільного Інтернету ― одне з прав людини. Загальний доступ онлайн ― благодать для світової економіки. У розвинених країнах на Інтернет припадає 21% зростання ВВП. Internet.org ― наше майбутнє», ― написав засновник Facebook у своєму «чорновому плані».
Раніше з подібною ініціативою ― забезпечити Інтернетом малорозвинені регіони — виступила і компанія Google. Її проект «Loon» передбачає повітряні кулі, які, парячи в стратосфері, надаватимуть сільським та віддаленим районам доступ у мережу завдяки 3G.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...