• Медики назвали безпечну вагу ранця для дитини

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 20 серпня 2013 року

Безпечну вагу ранця з книгами для школяра можна легко визначити самостійно. Про це повідомила Укрінформ завідувач лабораторії Інституту гігієни та медичної екології НАНУ Світлана Гозак.

«Вага ранця разом з вмістом не повинна перевищувати 10 % від маси тіла дитини. Це найбезпечніша вага для опорно-рухового апарату дитини та її серцево-судинної системи. Наприклад, якщо школяр важить 25 кг, то ранець повинен важити не більше 2,5 кг. Якщо він буде важчим, то зростає навантаження на хребет, суглоби і на судини. Дотримуватися 10-відсоткового співвідношення ваги було б добре аж до старшого шкільного віку», ― зазначила Гозак.

Медик додала, що різниці між дівчатками і хлопчиками немає. Вона порадила при купівлі ранця або портфеля вибирати найлегший.

«Згідно з санітарними нормами і правилами, вага шкільного аксесуара не повинна перевищувати 1,2 кг, але і це я вважаю забагато. Зараз є ранці по 300 грамів. З тих, що міцніші та щільніші ― 500-700 грамів. У продажу є ранці з ортопедичною спинкою, неважкі й дуже якісні. Я раджу купувати саме такі», ― рекомендувала медик.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...