• ООН шукатиме в Сирії хімічну зброю

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 21 серпня 2013 року

Глава Ліги арабських держав Набіль аль-Арабі закликав інспекторів ООН з хімічної зброї приступити до негайної перевірки передмість Дамаску на можливу масовану газову атаку, повідомляє Reuters

Зокрема, в районі Східної Гути, за повідомленнями ЗМІ та очевидців, за три дні загинуло не менше 650 мирних жителів у результаті ураження нервово-паралітичним газом. Тільки сьогодні в районі лиха, за даними сирійських активістів, померло понад 200 осіб.

Зі свого боку лідери сирійської опозиції за межами країни також зажадали від Ради безпеки ООН терміново скликати групу для обговорення екстреної ситуації.

Незважаючи на те, що сирійський уряд спростовує факт застосування хімічної зброї в передмістях Дамаска, але в Інтернеті з'явилися відеоролики, що підтверджують хімічну атаку.

На аматорських кадрах можна бачити сотні мертвих людей без видимих пошкоджень на тілі. Серед них безліч жінок і дітей. У відеозаписах, зроблених у місцевих лікарнях, показані люди з піною у рота, які задихаються і б'ються в конвульсіях. За словами медиків, у жертв розширені зіниці і холодні кінцівки, що є типовим проявом симптомів ураження нервово-паралітичним газом.

«Ми уважно вивчимо всі ці факти, але для цього нам треба отримати від генерального секретаря ООН відповідну директиву», ― пообіцяв шведський вчений у галузі хімії Аке Селстром, який прибув зі своєю командою до Сирії три дні тому. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...