ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Екс-президент України засудив компартію

Велика Епоха
Перший президент України Леонід Кравчук вчора в прес-центрі агентства «Укрінформ» провів прес-конференцію, приурочену Дню Незалежності країни. Наприкінці зустрічі він порадив усім присутнім прочитати книгу «Дев'ять коментарів про комуністичну партію», випущену міжнародним виданням «Велика Епоха».

Книга «Дев'ять коментарів про комуністичну партію». Фото: NTD
Книга «Дев'ять коментарів про комуністичну партію». Фото: NTD
«Це вирок комуністичній ідеології і компартії в цілому. Коли цю книгу прочитали в Китаї, 63 мільйони китайців склали партквитки. Ось який вплив мала ця книга на людей», ― сказав екс-президент в інтерв'ю телеканалу NTD.

Леонід Кравчук сказав журналістам, що часто перечитує цей викривальний збірник.

«Для мене це не просто теорія. Коли я читав цю книгу, то простежував відповідні дії комуністичної партії Радянського Союзу на практиці: це і обман людей, і неправда, і напівправда. Візьміть Карибську кризу або ситуацію з Чорнобилем ― все було побудовано на обмані людей, на напівправді і неточності. А скільки жертв зазнала Україна: Голодомор, репресії ― все це результат діяльності комуністичної партії», ― додав він.

Місяцем раніше, Леонід Кравчук рекомендував «Дев'ять коментарів ...» молодим журналістам під час зустрічі з учасниками Літньої школи журналістики в редакції газети «День».

«Українська політична та інтелектуальна еліта ділиться на кілька груп. Одна з них ― про-українська, а інша ― про-російська, і кожна з них несе в собі фактори радянської ідеології. Як же можна позбутися цього «бур'яну» в наших головах, від цього більшовицького, рабського і дурного мислення? Щоб позбутися його я часто перечитую на День Києва цю історичну аналітичну книгу, випущену виданням Велика Епоха», ― сказав Кравчук присутнім.

«Дев'ять коментарів про комуністичну партію» ― це науково-історичні хроніки подій XX століття. Матеріал заснований на подіях і свідченнях конкретних людей, а також цілих держав. У нарисах викривається ідеологія комунізму.

Нині праця переведена на 23 мови. З часу її публікації у 2004 році з лав компартії Китаю (КПК) та її дочірніх організацій вийшло майже 145 млн китайців по всьому світу. Щодня на сайті руху «Туйдан» (у перекладі з кит. «Вихід з компартії»), який зародився після публікації книги «Дев'ять коментарів...», свої заяви публікують до 30 тис. чоловік.