• Ісландія може відмовитися від ЄС

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 серпня 2013 року
Найближчим часом влада Ісландії може відмовитися від своєї заявки на членство в ЄС, повідомляє EurActiv.com.
Це пов'язано з тим, що офіційний Рейк'явік (столиця країни), за повідомленням юристів, вже не зв’язаний зобов'язаннями щодо продовження переговорів про вступ до Євросоюзу, за які в 2009 році проголосував парламент.
«З цієї причини міністр закордонних справ розглядає питання про те, чи варто розпустити комітет по переговорах», — наголошується в заяві МЗС Ісландії.
Переговори щодо вступу Ісландії до ЄС були припинені ще в середині січня, незадовго до парламентських виборів. Після виборів їх не відновили, тому що перемогу здобула правоцентристська коаліція, яка скептично ставиться до вступу до ЄС.
Просити членства в Євросоюзі Ісландію кілька років тому змусила світова фінансова криза, через яку найбільші банки країни збанкрутували. Свою заявку на членство до ЄС Ісландія подала влітку 2010 року.
Довідка:
Ісландія, назва якої перекладається як «країна льодів», — острівна держава, яка розташована на північний захід від Великобританії, в північній частині Атлантичного океану. Клімат в цій країні помірно-прохолодний, з сильними вітрами, вологий і мінливий. Населення Ісландії за даними на 2013 рік становить 321 857 осіб.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...