• Робочий тиждень українців запропонували скоротити

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 22 серпня 2013 року

Депутати від фракції «Батьківщина» Олександр Турчинов та Андрій Павловський вчора зареєстрували у Верховній Раді України законопроект, що передбачає скорочення максимальної тривалості робочого тижня до 38 годин.

Проект закону також пропонує зменшити тривалість робочого часу для працівників віком від 16 до 18 років ― до 34 годин на тиждень, а для осіб віком від 15 до 16 років (учнів 14―15-ти років, які працюють в період канікул) ― до 22 годин на тиждень. Для працівників, що трудяться у шкідливих умовах праці ― до 34 годин на тиждень.

Зміни запропоновано внести до Трудового кодексу в рамках ст.50 і 51 КЗпП України, ст.45 та 49 Конституції України, а також європейських стандартів.

У пояснювальній записці до документа під №3104 сказано, що науковий підхід до визначення тривалості робочого дня вимагає враховувати час пересування по дорозі на роботу і з роботи. Роботодавці ж рахують тривалість робочого дня з моменту, коли трудящий приступив до виконання своїх обов'язків на робочому місці.

«Між тим виснажлива дорога в переповненому людьми, задушливому громадському транспорті до місця роботи і додому в кінці робочого дня, коли в містах в години пік на дорогах скупчуються пробки, часто забирає 2―3 години законного відпочинку. З урахуванням цього тривалість робочого дня для працівників повинна бути скорочена, як мінімум на 2 години», ― наголошується в пояснювальній записці.

Раніше, в березні цього року Турчинов і Павловський пропонували збільшити тривалість щорічної оплачуваної відпустки до 28 календарних днів.

Нагадаємо, в травні 2013 року Незалежні профспілки України провели в країні всеукраїнську акцію протесту проти ухвалення нового Трудового кодексу. Документ передбачав збільшення робочих годин з 8 до 12, робочого тижня ― з 40 до 48 годин і випробувального терміну ― з 3 місяців до півроку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...