ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Європа має серйозні претензії до «Газпрому»

Велика Епоха
Єврокомісія може накласти на «Газпром» штраф у розмірі 10% від річної виручки російського монополіста.

Штаб-квартира «Газпрома». Фото: ALEXANDER NEMENOV/AFP/Getty Images
Штаб-квартира «Газпрома». Фото: ALEXANDER NEMENOV/AFP/Getty Images
Юристи європейських регулюючих органів вже активно готують відповідну претензію до енергетичної компанії, повідомляють ProstoFinansy з посиланням на експертів Bloomberg.

На думку фахівців Європейського Союзу, «Газпром» порушив антимонопольне законодавство. Офіційну претензію представлять до кінця поточного року, якщо Росія не почне вести переговори по декількох претензій, які раніше висунув ЄС.

У свою чергу глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що вони схвильовані антимонопольним розслідуванням відносно «Газпрому», ініційованим Єврокомісією в 2012 році.

«Серед висунутих звинувачень є так зване нав'язування ціни на газ покупцям, засноване на „нафтовий прив'язці“. Але дану формулу розробили голландці і до цього часу її ніхто не оскаржував. Якщо до „Газпрому“ почнуть застосовувати якісь санкції, то компанії буде дуже важко працювати на ринках, де її відкрито дискримінують», ― сказав міністр.

Зазначимо, згідно європейського антимонопольного законодавства, розмір штрафних санкцій за результатами антимонопольного процесу може скласти до 10% річної виручки «Газпрому».