• Активістку з документальним фільмом «Відкритий Доступ» затримали

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 24 серпня 2013 року

Активістку ГО «Центр UA» (організації, що координує рух ЧЕСНО), що летіла в Берлін на запланований показ документального фільму «Відкритий Доступ», затримали під час процедури митного контролю в аеропорту Бориспіль.

Алісу Рубан затримали, щоб провести «додаткову ретельну перевірку» в службовому приміщенні митниці, повідомляє «Українська правда».

Представники митної служби під приводом пошуку державної таємниці ретельно перевірили інформацію на персональному лептопі Аліси Рубан та жорсткому диску з документальним фільмом «Відкритий доступ». Одна із частин цього фільму оповідає подробиці щодо резиденції Президента Віктора Януковича — «Межигір’я», як повідомляє видання.

Разом з Рубан затримали й юриста партії «Демократичний Альянс» Ірину Іванків, яка також летіла в Берлін на показ зазначеної кінокартини та її обговорення, що мають відбутися сьогодні о 19.00 в приміщенні HUMBOLDT-VIADRINA School of Governance (вулиця Вільгельма, 67).

Хоча в журналі перевірки було зазначено, що ніяких порушень не виявлено, чиновник митної служби все ж наполіг на тому, щоб переглянути всю особисту інформацію на персональному комп’ютері Рубан та скопіював фільм «Відкритий Доступ», чим порушив право інтелектуальної власності на нього, відзначає «Українська правда».

Між тим, активістки все ж змогли вилетіти в Берлін. Представник митної служби сказав, що результати експертизи щодо виявлення державної таємниці вони дізнаються по поверненні.

Документальний альманах «Відкритий доступ» створений за ініціативи громадської організації «Центр UA» (Партнерство Новий Громадянин) у 2013 році. Альманах складають 5 новел від відомих українських режисерів. Картина розповідає про проблеми, що виникають в ході реалізації закону «Про доступ до публічної інформації», прийнятого в 2011 році.

Покази фільму в різних регіонах України стикаються з різними перешкодами. Наприклад, у Сімферополі невідомі підкинули в залу, де відбувався показ альманаху, димову шашку. У Севастополі на показі відключили світло. Подібні проблеми відбувалися також у Миколаєві, Одесі та Донецьку.

«Відкритий доступ» включає 5 кіноновел: «Межигір'я», «Школа», «Афганець», «У кутку», «Дім з химерами».

Зазначимо, син Президента Віктор Янукович-молодший у своєму коментарі у Фейсбуці за 7 серпня різко критикує журналістів «Української правди», звинувачуючи їх в поширенні чуток. Водночас він сказав, що нібито в головного редактора УП Олени Притули є дача в Швейцарії, а журналісту Сергію Лещенку, який є одним із героїв фільму «Межигір’я», мовляв, допоміг отримати ділянку в Пущі Озерній в минулому високий чиновник, з яким вони товаришують.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...