• У київських голубів дивна хвороба

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 3 вересня 2013 року

Останнім часом у дворах, на дорогах і в скверах Києва нерідко можна побачити мертвих птахів, повідомляє газета «Сегодня». 


Місцеві жителі кажуть, що живі голуби поводяться підозріло — повільні, не відлітають, коли до них підходять собаки або люди, а голови у деяких нахилені на бік. 

Леонід Литвиненко, член столичного товариства голубівників, підтверджує виданню, що в столиці помирає багато голубів. За його словами, вони, можливо, хворіють або сальмонельозом (гостре інфекційне кишкове захворювання), або їх заразив вірус Ньюкасла, який також називають вертячкою або псевдочумою птахів. Цей вірус поширений в Африці, Азії та Америці. Литвиненко каже, що саме через нього у птахів голови схиляються на бік, після чого вони гинуть.

У Головному управлінні ветеринарної медицини КМДА говорять, що хвороби Ньюкасла у столиці не виявили. Ігор Басюк, заступник начальника управління, припускає, що голуби можуть помирати від старості або отрути. Говорить, що цілеспрямовано ж вони голубів не вивчали.

Втім, існує припущення, що вірус, який губить голубів, прийшов із Росії, пише «Сегодня», посилаючись на ветеринара з приватної клініки. Російські ЗМІ кілька тижнів тому повідомляли, що голуби в Москві стали повільними, втрачали рівновагу і падали з висоти. Тоді представники Россільгоспнагляду заявляли, що більшість померлих птахів інфіковані хворобою Ньюкасла і сальмонельозом. Ці хвороби поширені й в інших країнах світу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...