• На Фейсбуці новий вірус

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    П'ятниця, 30 серпня 2013 року

У соціальній мережі Фейсбук зі швидкістю сорок тисяч атак на годину поширюється шкідлива програма, повідомляє New York Times з посиланням на італійських експертів з безпеки

За повідомленням видання, користувачеві по пошті або в особистому повідомленні на Фейсбук надсилають посилання на відео, де він нібито позначений друзями.

Коли користувач переходить за цим посиланням, то потрапляє на інший сайт, де йому пропонують встановити розширення (плагін) для свого браузера, який ніби необхідний для того, щоб подивитися відео.

Якщо користувач завантажує розширення, то розповсюджувачі вірусу отримують доступ до даних, що зберігаються в його браузері, включаючи паролі до соцмереж, електронної пошти або інших сайтів, де у людини зареєстрований акаунт і збережений пароль.

Італійські фахівці з безпеки встановили, що швидкість розповсюдження вірусу — 40 тисяч атак на годину, в результаті чого постраждало вже більше 800 тисяч чоловік, які користуються браузером Google Chrome.

Згадана шкідлива програма блокує доступ до налаштувань браузера, тож користувачеві не вдається швидко її видалити. Через дію вірусу неможливо також зайти на сайти виробників антивірусних програм.

Як повідомило видання, в Google вже заблокували функцію розширення браузера, а керівництво соцмережі Фейсбук видаляє посилання на програмне забезпечення зловмисників.

Карло де Мішелі, один із дослідників, у якого видання взяло телефонне інтерв'ю, сказав, що шахраї вже знайшли спосіб атакувати і користувачів браузера Firefox.

У свою чергу, представник Mozilla Firefox радить користувачам завантажувати лише ліцензійне програмне забезпечення з відомих веб-сайтів, яким вони довіряють. Він каже, що потрібно остерігатися підозрілих повідомлень, в яких людину просять встановити щось із невідомого сайту, пише NYT.

Як раніше повідомляла «Велика Епоха», адміністрація Фейсбук повідомила, що через технічний збій стався витік особистих даних близько 6 млн користувачів, зареєстрованих в соцмережі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...